11 października

Fotowoltaika Szczecin – Najlepsze Firmy 2021

Panele fotowoltaiczne w Szczecinie cieszą się dużą popularnością. Jak więc wybrać najlepsze firmy na ogniwa fotowoltaiczne?

Instalacja paneli fotowoltaicznych pozwala na uzyskanie taniej, ekologicznej energii prosto ze słońca. Systemy wykorzystujące OZE cieszą się ogromną popularnością także ze względu na możliwość uzyskania sporego dofinansowania. Dzięki temu inwestycja w PV może okazać się dużo tańsza niż początkowo się wydaje.

Ogniwa Fotowoltaiczne Szczecin

Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego chętnie sięgają po rozwiązania, które oferują im tanią i bezpieczną dla środowiska energię. Instalacje fotowoltaiczne możemy spotkać praktycznie na każdym kroku, zarówno na dużych obiektach użyteczności publicznej, szkołach, szpitalach czy urzędach, jak i na domach jednorodzinnych i blokach mieszkalnych. Z możliwości, jakie daje czysta energia ze słońca chętnie korzystają również przedsiębiorcy oraz rolnicy.

Zanim zdecydujemy się na zamontowanie paneli fotowoltaicznych, warto uzyskać nieco wiedzy zarówno na temat ich działania, jak i możliwości uzyskania dofinansowania. Panele fotowoltaiczne zawsze powinny być indywidualnie dopasowane do potrzeb konkretnego gospodarstwa domowego, firmy czy obiektu użyteczności publicznej. Wiele zależy także od tego, czy zieloną energią chcemy całkowicie zastąpić konwencjonalne źródła energii, czy jedynie wspomóc ich pracę i zmniejszyć rachunki za prąd.

Wybierając moc paneli musimy pamiętać, by brać pod uwagę nie wielkość budynku czy obiektu ani liczbę jego mieszkańców, a przede wszystkim wysokość dotychczasowych rachunków za prąd. Przyjmuje się, że 1 kilowat instalacji fotowoltaicznej pozwala zaoszczędzić 50 zł na rachunku za prąd. Można więc dosyć łatwo obliczyć potrzebną moc instalacji na podstawie tego, ile obecnie płacimy za prąd.

Fotowoltaika Szczecin Firmy

Na terenie województwa zachodniopomorskiego działa wiele wyspecjalizowanych firm, które zajmują się audytem energetycznym, doradztwem w zakresie odnawialnych źródeł energii, sprzedażą zestawów fotowoltaicznych, a także ich montażem na dachu, posesji lub w innym miejscu. Zanim zdecydujemy się na usługi konkretnego podmiotu, zwracajmy uwagę nie tylko na ceny zestawów i koszty montażu, ale również na doświadczenie firmy, czas jej obecności na rynku, a także dotychczas zrealizowane inwestycje. Bardzo ważna jest również jakość oferowanych rozwiązań.

Im lepsze panele fotowoltaiczne oraz inwertery do przekształcania prądu, tym większa pewność, że będą służyły bezproblemowo przez wiele lat. Dobrze jest też szukać takich firm, które w razie zainteresowania pomagają w uzyskaniu dofinansowania do instalacji. Pod tym względem inwestorzy mają do wyboru naprawdę wiele możliwości uzyskania dopłat. Jeśli spełniamy warunki, warto z nich skorzystać.

Fotowoltaika Szczecin Dofinansowanie

Koszt instalacji fotowoltaicznej nie jest niski, bez względu na to, czy decydujemy się na niewielką instalację o mocy 1 kW, czy na dużą inwestycję o mocy 10 kW i więcej. Na szczęście, zainteresowani inwestorzy mogą pod tym względem liczyć na wiele form dofinasowania, które mają zachęcić ich do zakupu i montażu instalacji wykorzystujących OZE. Środki, jakie są dostępne, pochodzą z programów rządowych, a także ze środków unijnych. Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mogą również skorzystać z dofinansowania oferowanego ze środków ich województwa. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać panele fotowoltaiczne zachodniopomorskie lub ogniwa fotowoltaiczne zachodniopomorskie, a z pewnością znajdziemy całe mnóstwo sprawdzonych informacji i porad, które będą dobrym drogowskazem w poszukiwaniu odpowiedniego finansowania.

Jedną z form pomocy dla inwestorów montujących instalacje PV jest również ulga termomodernizacyjna, która funkcjonuje od początku 2019 roku. inwestorzy, którzy ponoszą wydatki związane z inwestycjami termomodernizacyjnymi, w których skład wchodzą także instalacje PV, mogą odliczyć sobie od dochodu środki poniesione na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Maksymalny koszt inwestycji, który ulga obejmuje, to 53 tysiące złotych. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać właściciele już wybudowanych budynków jednorodzinnych. Nie można więc odliczyć sobie ulgi termomodernizacyjnej w przypadku budynku, który dopiero powstaje.

Fotowoltaika Szczecin Dotacje

Ciekawe dotacje, pochodzące ze środków unijnych, można również znaleźć w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przyjmuje wnioski i rozdysponowuje środki w ramach programów „Mój Prąd” oraz „Czyste Powietrze”. Z programu „Mój Prąd” można uzyskać dopłatę w wysokości do 5 000 złotych do każdej postawionej instalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 do 10 kW. Z programu mogą skorzystać osoby fizyczne.

Możliwe jest jej połączenie z ulgą termomodernizacyjną. Program „Czyste Powietrze” zakłada natomiast możliwość uzyskania dotacji lub pożyczki na zakup i montaż paneli PV. Maksymalny koszt, do którego liczona jest dotacja to 53 000 złotych. Oba programy są zaplanowane na co najmniej kilka lat. Wnioski o dofinansowanie można składać na bieżąco, bez żadnych konkretnych terminów. Warto jednak zapoznać się ze szczegółowymi warunkami uczestnictwa na stronach Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Każdy program ma własne wymagania odnośnie beneficjentów, a także dokumentów, jakie muszą złożyć wraz z wnioskiem.

Fotowoltaika Szczecin Dopłaty

Z dopłat do instalacji fotowoltaicznych mogą skorzystać nie tylko osoby fizyczne, ale również właściciele firm działających na terenie województwa zachodniopomorskiego. Do nich skierowany jest między innymi program Energia Plus, który umożliwia uzyskanie korzystnego dofinansowania na zainstalowanie PV. Właściciele firm, podobnie jak inwestorzy prywatni, są żywo zainteresowani możliwościami, jakie dają odnawialne źródła energii i ich włączeniem w działalność przedsiębiorstwa.

Ciekawe oferty zarówno dla osób prywatnych, jak i dla inwestorów firmowych mają również banki. W ich ofercie można znaleźć ciekawe, ekologiczne rozwiązania, które pozwolą na sfinansowanie instalacji PV dzięki preferencyjnym kredytom. Kredyty udzielane są zazwyczaj na 10 lat, a raty kredytu są ustalane na poziomie zysków, jakie co miesiąc możemy mieć z funkcjonowania instalacji. Po spłaceniu kredytu mamy więc urządzenia, które będą już tylko i wyłącznie generowały zyski dla gospodarstwa domowego, firmy czy instytucji.

Instalacje Fotowoltaiczne Szczecin – Podsumowanie

Inwestorzy, którzy decydują się na założenie instalacji fotowoltaicznej, często szukają różnych form oszczędności. Chodzi o to, by zamontować instalację jak najniższym kosztem. Nie jest to dobre rozwiązanie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jakość, wydajność i sprawność instalacji rośnie wraz z jej ceną. W każdej grupie urządzeń znajdziemy zarówno panele o doskonałej jakości, jak i takie, które są tanie, ale dużo mniej wydajne. Pamiętajmy również, że wraz z ceną rośnie gwarancja, jaką daje producent na swoje urządzenia. W przypadku najlepszych obecnie urządzeń na rynku możemy liczyć nawet na 25 lat gwarancji. Jest to czas, w którym producent bierze pełną odpowiedzialność za swoje urządzenia. Trwałość takich urządzeń realnie może być nawet o wiele lat czy dziesięcioleci wyższa.

Oszczędzanie na fotowoltaice nie jest więc wskazane. Im więcej środków włożymy w montaż PV, tym większe oszczędności możemy mieć na prądzie. Jeśli dodamy do tego możliwość uzyskania licznych dopłat czy dofinansowań, może się okazać, że instalacje najwyższej klasy okażą się dużo tańsze niż te, które należą do najniższej półki cenowej.