7 października

Fotowoltaika Leasing 2021

Fotowoltaika w Leasingu w 2021?

Choć leasing kojarzy się głównie z pojazdami i maszynami, okazuje się, że jest to także dobre rozwiązanie dla inwestorów zainteresowanych tematyką fotowoltaiki. Oferta leasingu instalacji fotowoltaicznych skierowana jest do inwestorów firmowych, którzy chcą poprawić sprawność energetyczną firmy przy jednoczesnym obniżeniu rachunków za prąd.

Jeśli przedsiębiorcę interesuje fotowoltaika, leasing dla firm to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Można mieć dobrej jakości panele, produkować energię elektryczną, a raty leasingowe niejako spłacają się w postaci wygenerowanych oszczędności na prądzie. Z tytuły leasingu przedsiębiorcy nie ponoszą więc żadnych dodatkowych opłat. Co więcej, raty leasingu mogą wrzucać w koszty prowadzenia działalności gospodarczej, co znacznie obniża im podatki. Fotowoltaika w leasingu dostępna jest w dwóch formach – leasingu operacyjnym lub finansowym, który wybiera się w zależności od indywidualnych potrzeb.

Przedsiębiorcy chętnie decydują się na leasing operacyjny, gdyż daje im możliwość sporych oszczędności. Jednak to w leasingu finansowym przedmiot umowy trafia docelowo na własność leasingobiorcy, co w przypadku fotowoltaiki jest doskonałym rozwiązaniem. Dużą zaletą leasingu jest również fakt, że jest o wiele bardziej dostępny i łatwiej przyznawany niż klasyczna pożyczka bankowa czy kredyt dla firm. Warto więc sprawdzić, na jakich warunkach można otrzymać leasing w poszczególnych firmach.

Leasing Fotowoltaika PKO

W PKO leasing na finansowanie paneli fotowoltaicznych oraz ich montażu dostępny jest dla wszystkich przedsiębiorców. Finansowane są nowe urządzenia do 250 tysięcy złotych netto. Maksymalny okres finansowania to 72 miesiące, można więc dostosować go do możliwości finansowych i wygenerować ratę leasingową możliwą do spłaty. Przedsiębiorcy zainteresowani leasingiem płacą jedynie 10 procent opłaty wstępnej. Jeśli chcą założyć fotowoltaikę, ale jeszcze nie zdecydowali się na konkretną firmę instalacyjną, leasingodawca może pomóc im w wyborze dobrej i sprawdzonej oferty.

Fotowoltaika Leasing Santander

Podobna ofertę leasingową ma również Santander leasing. Przedsiębiorcy zainteresowani leasingiem płaca od 10 procent opłaty wstępnej, umowę leasingową można podpisać nawet na 72 miesiące. Firma oferuje pełne wsparcie przy wyborze rodzaju leasingu i wypełnianiu wszelkich formalności. Gwarantuje również niezmienność raty, co pozwala przedsiębiorcy uchronić się przed ryzykiem wzrostu stóp procentowych.

Fotowoltaika Leasing Millenium

Ciekawą ofertę leasingu fotowoltaiki można również znaleźć w Millennium Leasing pod postacią MilleSun. Jest ona skierowana dla wszystkich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. W procedurze uproszczonej finansowane są inwestycje do 250 000 złotych. Opłata wstępna przedsiębiorcy wynosi od 5 procent, a czas trwania umowy leasingowej to 36-72 miesiące. Umowa leasingowa jest tworzona na miarę indywidualnych potrzeb klienta, raty są niezmienne, podobnie jak stopy procentowe. Przedsiębiorcy już na etapie podpisywania umowy mogą mieć pewność, jak będą wyglądały wszystkie raty i opłaty w całym okresie obowiązywania leasingu.

Fotowoltaika Leasing mBank

Leasing instalacji fotowoltaicznych znajdziemy również w mBanku w postaci mLeasingu. Jest to rozwiązanie skierowane dla małych i średnich przedsiębiorców, które finansuje instalacje fotowoltaiczne o mocy do 50kW i do 250 000 złotych kosztów netto. Przedsiębiorcy muszą mieć minimalny udział własny w wysokości co najmniej 10 procent. Umowę można podpisać nawet na 72 miesiące. Przez cały okres trwania umowy można liczyć na pełne ubezpieczenie finansowanego przedmiotu.

Fotowoltaika Leasing Alior

Alior Leasing również oferuje ciekawe formy finansowania inwestycji fotowoltaicznych dla przedsiębiorców oraz rolników. Leasing udzielany jest w ramach procedury uproszczonej do 100 000 złotych. Umowę można podpisać nawet na 60 miesięcy. Opłaty wstępne zaczynają się od 5 procent, choć preferowany jest co najmniej 10-procentowy wkład przedsiębiorcy.